Driver güncellemelerini engelleme

Microsoft Windows 10 ile birlikte gelen güncelleme politikası bazen can sıkıcı sonuçlara yol açabiliyor özellikle ekran kartları ve ses kartlarında oluşan güncelleme problemleri ile karşılaşılabiliyor.

Windows’un güvenlik ve iyileştirme güncellemeleri önemli olduğundan tüm güncellemeleri de kapatmamamız gerekiyor. Sorun yaşadığınız driver güncellemesini kapatmanız için aşağıdaki adımları uygularsanız %100 çalıştığını ve bir daha bu sorunla karşılaşmayacağınızı göreceksiniz.

İlk olarak bilgisayarımıza sağ tuş yönet penceresini açıyoruz ve Aygıt yöneticisinden driverini güncellemek istemediğimiz donanımın ayrıntılar bölümündeki donanım kimliklerini kopyalıyoruz.

Windows 10 Driver Güncellemelerini Engelleme

Başlat/Çalıştır bölümüne gpedit.msc yazıyoruz.

Windows 10 Driver Güncellemelerini Engelleme

Gelen ekranda sırasıyla Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Sistem/Aygıt Yükleme/Aygıt Yükleme Kısıtlamaları altında

Bu aygıt kimliklerinden herhangi biriyle eşleşen aygıtları yüklemesini engelle‘ye çift tıklayıp etkin hale getiriyoruz Göster‘e tıklayıp Donanım kimliklerini sırasıyla yapıştırıyoruz.

Windows 10 Driver Güncellemelerini Engelleme

İşlem bu kadar driver’ın Windows 10 tarafından otomatik olarak güncelleyemediğini göreceksiniz.

Windows 10 Single Language kullananlar çalıştır bölümüne gpedit.msc yazdığında hata alacaklardır. İnternet ten ufak bir araştırma yapıp gpedit’in nasıl eklendiğini öğrenebilirsiniz.

Kaynak; bilisimnotlari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamları bizde sevmiyoruz fakat Bilişim Notları’nın devamlılığını sağlaması için
reklam gelirlerine ihtiyacı vardır.

Lütfen Adblock eklentisi üzerinden bilisimnotlari.com adresini whitelist’e ekleyiniz.